1 stycznia 2016

1 stycznia 2016 - już nowy ale jeszcze stary rok


Obudziłam się dziś po niezbyt hucznym sylwestrze spędzonym z rodzicami w domu. Dopiero teraz zaczyna do mnie docierać, że mamy nowy 2016 rok. Nową szansę na zrealizowanie postanowień noworocznych (zeszłorocznych), kolejną szanse na rzucenie palenia czy zrzucenie zbędnych kilogramów. Tak co roku powtarzam sobie (i pewnie wy też), że ten rok będzie inny, że tym razem wypełnię wszystkie swoje postanowienia noworoczne.... żeby tylko to wszystko było takie proste.Dokładnie 1 listopada 2014 roku napisałam pierwszą notkę na tej stronie. Pełna nadziei, że w ciągu roku zrobię z niej bloga na miarę Jasona Hunta  - wiem wybujałe mam marzenia. Ale to moje marzenia, których nie udało mi się zrealizować. I nie ma w tym niczyjej winy jak tylko mojej. Nie skupiłam się wystarczająco na pisaniu i poznawaniu blogowego jak i mojego życia.

Miniony rok był ciężki pod względem wyzwań, które stawiał przede mną los. Nie ze wszystkich wyszłam zwycięską ręką. Nie każda próba dawała się przejść od razu. Wiem jednak, że każda z przeszkód postawionych mi przed nosem daje mi doświadczenie. Doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości.

Nadal mam wrażenie, że mamy 2015 rok, że wszystkie postanowienia i plany są jeszcze przede mną, przed blogiem i przed tym rokiem co dziś nadszedł, a przez 365 nadchodzące dni powoli będzie odchodzić.

Postanowienia na rok 2016


Po tym jak większość moich postanowień z 2015 roku, pozostała w nim na dodatek w większości niezrealizowana, postanowiłam wdrożyć w życie "Regułę Tylko Jednego Roku". 

"Reguła Tylko Jednego Roku sprowadza się do prostej idei: przed tobą 365 dni, w trakcie których musisz rozpocząć realizację wszystkich marzeń." - Tomek Tomczyk

Dokładny opis tej reguły znajdziecie tu ja właśnie się biorę do wypisywania marzeń na nadchodzące 365 dni nowego roku. Oprę się losowi i nic mnie nie powstrzyma przed realizacją moich tegorocznych postanowień.

Na koniec mojego wywodu chciałabym wam życzyć, aby ten Nowy Rok by dla was czasem w którym spełnicie najskrytsze marzenia, wypełnicie wszystkie postanowienia, a ludzie żyjący w okół was będą was kochać, podziwiać i cenić.

Ściskam was ciepło.
Wasza...  Rebeka3 komentarze:

  1. Reguła jednego roku opisana przez Tomka jest fenomenalna. Dla mnie też to teraz najlepsze rozwiązanie. I najlepsze postanowienie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Spełniaj swoje marzenia !;) życzę Ci tego z całego serca :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję :) Taki mam zamiar :) Spełnić wszystkie marzenia :)

    OdpowiedzUsuń