Duża gruba kreska

Life nie stajl

Znacie ten stan gdy nagle sobie uświadamiacie, że czas wam ucieka, a wy jesteście w świecie wielkiego nieogarnięcia? Zdajecie sobie sprawę, że macie tyle lat co macie ale mentalnie nadal siedzicie w gimnazjum/liceum/ostatniej klasie podstawówki?

W tym momencie jestem tuż przed trzydziestką ale mentalnie nadal jestem naiwnym dzieckiem, któremu coraz szybciej czas ucieka. Pamiętam jak kończyłam swoje liceum z wielkimi planami na przyszłość. Według tego co w tedy planowałam powinnam mieć już własną firmę lub być wysoko postawionym managerem w jakiejś ważnej korporacji. W planach był również doktorat. Żeby było śmieszniej nie jeden, a 3!

Nieźle co nie?

Pamiętam też, że planowałam przed 30-tką odwiedzenie przynajmniej połowy stolic świata, będę miała męża i trójkę dzieci, kota i hodowlę psów husky.Takich planów i marzeń miałam dużo, dużo więcej. Niestety życie wszystko zweryfikowało i pokazało mi, że samo z siebie nic się nie dzieje. Wgłębi serca zawsze to wiedziałam ale urodziłam się z zamiłowaniem do lenistwa i dlatego większość jak nie wszystkie plany poszły w łeb.

Jak jest teraz?

Nie jestem managerem ani nie posiadam własnej firmy. Doktoratu też nie zrobiłam, może dlatego, że żadnego z trzech kierunków studiów nie ukończyłam. Za granicami polski byłam tylko raz i to u siostry w Berlinie (załatwiła mi pracę dorywczą na czas urlopu). Rodziny też nie mam, no może poza rodzeństwem i rodzicami. W sumie jedyne co się zgadzają to kot. Stara panna z Kotamiem. Hahaha 🙂

Żeby nie było marzenia i plany nadal mam, z tą różnicą, że stały się bardziej przyziemne (schudnąć do rozmiaru 36, rzucić palenie, kupić mieszkanie) i odkładane z roku na rok (zmienić w końcu pracę na lepiej płatną, iść w końcu na urlop).

Oczywiście jak każdej kobiecie marzy mi się książę z bajki, który przyjedzie do mnie na białym koniu mercedesem. Na razie na horyzoncie pojawia się od czasu do czasu jakiś bezrobotny synek mamusi, lub damski bokser w owczej skórze, co nie wróży mi w perspektywie życia jak z bajki.

Do wspominek i refleksji sprowokowała mnie dzisiejsza kumulacja niechcianych komplikacji, które niestety są efektem moich wyborów. Koniec roku, coś się kończy, ale i coś się zaczyna.

Dlatego tym wpisem chciałam zaznaczyć początek życiowych zmian i swojej działalności w Internecie i oficjalnie powiedzieć że jeszcze będzie o mnie głośno!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie 🙂
Klara

GRAFIKA
Freepik: Valeria Aksakova