Nadal na fali, czyli siłą rozpędu

Life nie stajl

Napisanie pierwszych wpisów, zbudowanie bloga i wypisanie celi na ten miesiąc dało mi sporego kopa. Mam wrażenie że nic po prostu nic nie jest mnie w stanie wyprowadzić z równowagi, a co najważniejsze zatrzymać.

Jednym punktem zamieszczonym na mojej liście realizacji celi na nadchodzący miesiąc jest „PORZĄDKI ŻYCIOWE”. I od niego właśnie zaczynam realizację planu na pierwszy miesiąc tego roku. Zastanawia mnie co sobie pomyśleliście patrząc na ten punkt w mojej liście?

Tym którzy nadal się zastanawiają śpieszę z wyjaśnieniem. Pokrótce chodzi o to, że do końca roku chcę uporządkować do maksymalnych możliwości wszystkie sfery mojego życia (rodzina, finanse, plany, przyjaciele itp….). Każdej sferze postaram się poświęcić przynajmniej jeden wpis, bo dzięki temu trochę mnie poznacie, a i ja uporządkuję pewne sfery życia czarno na białym 😉

TO ZACZYNAM: FINANSE

Porządki zaczynam od tej sfery z dwóch powodów. Po pierwsze okazało się że nadal nie rozliczyłam PIT-u (tak wiem jak mogłam tego jeszcze nie zrobić), a po drugie czas doliczyć się „strat” finansowych po minionych świętach, a co za tym idzie prezenty, wigilia, sylwester i wszystko to co się z tym okresem wiąże.Nie wiem jak wy ale ja mam wrażenie, że grudzień to zaraz po wrześniu miesiąc największych wydatków. Co niestety nie sprzyja porządkom finansowym 🙁

Aby wszystko przebiegło sprawnie i szybko (chcę skończyć przed wejściem wypłaty za grudzień) zrobiłam sobie listę zadań do wykonania by uporządkować sferę finansów.

  • Kupić i przeczytać książkę Michała Szafrańskiego „Finansowy Ninja
  • Rozliczyć PIT
  • Przejrzeć wypisać wszystkie konta w bankach razem z ich wadami i zaletami
  • Zarchiwizować historię operacji na komputerze i zamknąć niepotrzebne i nie opłacalne konta bankowe
  • Ogarnąć kredyty, pożyczki i raty (tak też je mam ;(
  • Otworzyć dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe.
  • Przygotować plan oszczędnościowy i finansowy na następne 5 lat
  • Podwyżka lub zmiana pracy na lepiej płatną
  • Koniec porządków czas na floł 🙂

Nawet nie wiecie jaką mam nadzieję, że uda mi się ogarnąć sferę finansową w ciągu tego miesiąca tak by od pierwszego luego móc mieć komfort psychiczny związany z wiedzą na temat własnych finansów.

Dobra idę kupić książkę i rozliczyć PIT 🙂

Pozdrawiam wszystkich serdecznie 🙂

Klara