52 książki w 52 tygodnie, a może chociaż jedną miesięcznie?

Czytam Life nie stajl

Codzienne czytanie jest jak godzinka na siłowni dla naszego mózgu. Niestety ja trochę zaniedbałam regularne ćwiczenia szarych komórek i już czuję jak mi „rośnie oponka”. Kiedyś czytałam przynajmniej 3 książki miesięczne ale od jakiś 3 lat jest tak, że czytam tylko wtedy kiedy mój mózg sam się upomni o jakieś bodźce intelektualne.

Czasami się nawet zdarza tak, że nie świadomie zawędruje do księgarni czy biblioteki  wychodząc już z niej z naręczem książek z których jedną zaczęłam czytać już w kolejce do kasy. W takich momentach nie mam niestety nad sobą kontroli, jestem jak w transie.

Od kilku lat na Facebooku pojawia się wyzwanie 52 książki w 52 tygodnie. Co roku do niego dołączam ale niestety jeszcze ani razu nie udało mi się ukończyć wyzwania z więcej jak połową przeczytanych książek. Dlatego w tym roku postanawiam, że po prostu będę czytać więcej w myśl zasady ” nie czytasz to nie idę z tobą do łóżka” (czy jakoś tak). Mam już na swojej liście kilka tytułów, które chcę w tym roku przeczytać i kilka (naście) które muszę  wkońcu skończyć.

Etap zmian.

Jak wiecie samo postawienie bloga miało być swego rodzaju rozpoczęciem zmian w moim życiu. Dlatego w pierwszej kolejności zacznę od książek, które maja mi ułatwić start w nowe. Ten rok zaczynam od książki Michała Szafrańskiego „Finansowy Ninja” którą poleciła mi moja znajoma, a ja w ubiegłym tygodniu zamówiłam sobie wersję papierową. którą już mam na mojej półce.

Jestem już po pierwszych 2 rozdziałach i jestem zachwycona tym ile rzeczy mi się już wyklarowało w głowie, a ile się jeszcze dowiem z kolejnych stron tej książki. Oczywiście jak skończę czytać to wrzucę recenzję na stronę z najważniejszymi informacjami zawartymi w książce które sama wdrożę w życie.

Poniżej zamieszczam kilka tytułów, które mam w planie przeczytać w najbliższym czasie miło by było gdybyście dołączyli do czytania abyśmy mogli podyskutować o poniższych tytułach.

Lista książek do przeczytania:

  1. Finansowy Ninja – Michał Szafrański
  2. Bądź damą – myśl jak facet – Steve Harvey
  3. Potęga podświadomościJoseph Murphy
  4. Czerwona siostra – Mark Lawrence, I tom cyklu
  5. Igrzyska Śmierci – Suzanne Collins, I tom cyklu
  6. W pierścieniu ognia – Suzanne Collins, II tom cyklu
  7. Kosogłos – Suzanne Collins, III tom cyklu
  8. Czternaście obliczy strachu – Graham Masterton
  9. Mroczne Umysły – Aleksandra Bracken, I tom cyklu
  10. Nigdy nie gasną –  Aleksandra Bracken, II tom cyklu

Myślę, że lista będzie się stopniowo rozszerzać o różne tytuły i autorów dlatego aby ułatwić sobie porządkowanie listy książek stworzyłam zakładkę w której zamieszczone są tytuły, które chcę przeczytać oraz tytuły już przeczytane. Strasznie jestem ciekawa ile książek uda mi się przeczytać w tym roku mając bloga i was jako mobilizację 🙂

Pozdrawiam Klara